زلزله رو پیش بینی کن!


همین چند روز پیش بود که زلزله ای با شدت 5.9 ریشتر شهرستان خوی و شهر های همجوار رو به لرزه انداخت و بار دیگه استرس، اضطراب و ناراحتی رو به چهره مردم عزیزمون نشوند.

سال های سال هستش که با هر بار زلزله در ایران زلزله خیز مون بازار شایعه پیش بینی زلزله داغ میشه و این وسط هم شرکت های بیمه با ارائه پوشش زلزله بیمه آتش سوزی سعی میکنن که این مهم رو به مردم یادآوری کنن.

اما بعد از چند روز هم بازار این شایعات فروکش میکنه و هم مردم آثار مخرب زلزله رو فراموش میکنن و از اهمیت پوشش زلزله بیمه آتش سوزی دوباره قافل میشن.

ایران جزو کشورهای زلزله خیز دنیا محسوب می‌شه اما با این پدیده‌ی طبیعی اونطور که شایسته است برخورد نشده. در کشورهای پیشرفته برای مقابله با زمین لرزه به زیرساخت‌ها و مقوله‌ی ساخت و ساز شهری و مهندسی اهمیت بسیاری داده می‌شه.

به جرأت میشه گفت، یكی از مهمترین ابزارهای كشورهای توسعه یافته‌‌‌ برای جبران و كاهش خسارت‌های ناشی از زمین لرزه ، همین پوشش زلزله هستش.

در ایران بیمه‌نامه مستقلی به نام بیمه زلزله وجود ندارد اما پوشش زلزله از مهمترین خطرات تکمیلی یا تبعی بیمه آتش‌سوزی است؛ و با خرید پوشش زلزله بیمه آتش‌سوزی و پرداخت هزینه کمی می‌توان ریسک زمین لرزه را هم تحت پوشش قرار داد.

با خرید پوشش زلزله خسارت مستقیم وارد شده به مكان‌ها، اعم از مسكونی و غیر مسكونی، صنعتی، همچنین لوازم و اثاثیه موجود در آنها در مقابل زمین لرزه و یا آتش‌سوزی ناشی از زلزله و یا آتشفشان بیمه می‌شود.

عوامل متعددی در تعیین حق بیمه زلزله موثر هستند؛ از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شهر یا منطقه جغرافیاییسازه یا نوع اسکلتمیزان سرمایه و ارزش محل مورد بیمهارزش لوازم و اثاثیه

اگر سوالی در این زمینه دارید حتما با ما از طریق خط تلفن 5 رقمی 58239-021 در ارتباط باشید.
ما همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم.

مدیر سایتمشاهده نوشته ها

مدیر سایت

محافظت میکنیم، نه پیش بینی!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم